Profil a história spoločnosti GERLACH/GEHWOL

Profil a história spoločnosti GERLACH/GEHWOL Drogista Eduard Gerlach prevzal v roku 1868 vo vestfálskom meste Lübbecke obchod so zmiešaným tovarom od svojho otca a rozšíril ho o drogistický tovar. So svojou „drogériou“ vytvoril základ pre prosperujúci rodinný podnik, ktorý sa neskôr stal pojmom a so svojou značkou GEHWOL je synonymom starostlivosti o nohy a chodidlá.
gerlach
Eduard Gerlach právom platí za priekopníka v modernej starostlivosti o nohy a chodidlá. Bol to on, kto ako prvý na svete vyvinul priemyselne vyrábanú masť určenú na zmiernenie ťažkostí s nohami a chodidlami. Odborné znalosti a osobné skúsenosti mu veľmi pomohli. Podarilo sa mu namiešať základné látky, ako boli uhličitan draselný, nenasýtené mastné kyseliny, minerály a dezinfikujúce éterické oleje a tak vznikol prvý krém určený na nohy „E. Gerlach's Preaservative Cream“. Odbyt tohto jedinečného výrobku sa zvyšoval veľmi rýchlo.
Z rodinnej firmy k priemyselnej výrobe Po smrti Eduarda Gerlacha v roku 1910, prevzal rodinný podnik jeho syn, ktorý sa volal ako jeho otec. Neustálymi inováciami, vývojom nových výrobkov a silnou orientáciou na zákazníka, vybudoval z malej firmy silný podnik, ktorý prežil dve svetové vojny a hospodársku krízu.
gerlach
gerlach
Kvalitné produkty v oblasti starostlivosti o nohy a chodidlá
Od roku 1978 spoločnosť Eduard Gerlach riadia Klaus Gerlach-Meinders a Jobst-Peter Gerlach von Waldhausen, ako štvrtá generácia rodiny Gerlachovcov. Stále sa držia hesla starého otca: pripravenosť, priekopníctvo a neustály vývoj v spojení s vysokou kvalitou výrobkov. Tak ako v minulosti aj dnes spoločnosť Eduard Gerlach stavia na modernom výskume a pokrokových technológiách. Základom všetkých prípravkov značky GEHWOL sú rokmi overené prírodné účinné látky. Na tomto osvedčenom koncepte stojí značka tak dnes ako aj v minulosti